شنبه, 28 مرداد 1396 ساعت 21:49

درمان میگرن با یک دستگاه داخل گوش

گردآوری شده توسط دکتر ماریه زاهدی نیک
درمان میگرن به روش دارونما "پلاسیبو" درمان میگرن به روش دارونما "پلاسیبو"


یک کمپانی آمریکایی موفق به توسعه یک دستگاه جدید شده است که با سرد وگرم شدن متناوب در داخل کانال گوش،به درمان میگرن کمک میکند.
به گزارش گیزمگ،در پیپژوهشی که محققان در دانشگاه کنت انجام داده اند مشخص شده که این دستگاه جدید نقش موثری در جهت کمک به بیماران مبتلا به میگرن دارد.این دستگاه با استفاده از روشی بنام "تحریک دهلیزی کالریک"،جریانهای حرارتی را فراهم میکند که اندامهای مرتبط با تعادل در گوش داخلی را فعال میکند.اعتقاد محققان بر این است که فعال شدن این اندام به نوبه خود به فعالیت در مغز،که با شروع میگرن مرتبط است،اثر میگذارد.
این دستگاه که توسط شرکت "سیون نورواستیم"ساخته شده، در یک آزمایش بالینی کنترل شده با "پلاسیبو"یا دارونما و بر روی 81 نفر در سراسر ایالات متحده امریکا وبریتانیا انجام شد.تمام افراد شرکت کننده در این پژوهش اغلب 4تا14مورد سردرد میگرنی را در هر ماه تجربه میکردند.پلاسیبو یا دارونما به معنی "من خوب خواهم شد"به استفاده از روشهای درمانی تلقینی گفته میشود که میتواند با فریب بیمار،اثر مثبتی در روند بهبودی وی داشته باشد .اثر درمانی که از بکار بستن چنین روشهایی حاصل میشود را نیز اثر پلاسیبو می نامند.
اما افرادی که در گروه غیر دارونما قرار داشتند از دستگاه "سی وی اس"برای 30 دقیقه در روز و در یک دوره سه ماهه استفاده کردند.این دستگاه شامل گوشواره آلومینیومی است که برروی هدفونهای پلاستیکی نصب شده و جریان واقعی را به گوش می رسانند.
درپایان این سه ماه مشخص شدفگروهی که ازین دستگاه استفاده کرده بودند بطور متوسط 3.6 روز کمتر در ماه به میگرن دچار میشدند واین درحالی بود که گروه دارونما فقط 0.9 روز کاهش درد را تجربه کردند.علاوه براین،افراددرمان شده با دستگاه نیازکمتری به استفاده از دارو داشتند.

خوانده شده 2969 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 28 مرداد 1396 ساعت 21:53
محتوای بیشتر در این بخش: « رونمایی از 8 محصول دانش بنیان خروپف »
بالا