جمعه, 27 اسفند 1395 ساعت 17:40

-پرخوابی در ایام نوروز ممنوع!!!حتی اگر کمردرد شما به حد غیرقابل تحملی رسیده باشد،ماندن در رختخواب واستراحت زیاد ،درد آن ان را بدتر میکند ،بنابراین اگر درد کمرتان ناشی از مشکلاتی غیر از دیسک کمر وستون فقرات است ،لوس نباشید وخود را به تخت زنجیر نکنید نگران نباشید ،خوردن یک مسکن معمولی  وانجام فعالیتهای معمولی فیزیکی درد شما را بهتر خواهد کرد.
2-پای ثابت سفره های نوروز انواع نوشابه های گازدار و فست فودها هستند.اگر به سلامتی بدن و دندانهای خود اهمیت میدهید آن را ترک کنید و اگر ترک آن برای شما مشکل است از نی برای نوشیدن استفاده کرده تا حداقل میزان تماس نوشابه با دندان شما وجود داشته باشد.
3-گرفتگی بینی وآلرژی با شروع سال نو،شدت می گیرید وبه همین جهت، اسپرهای بازکننده بینی پرطرفدار میشوند،اما اگر برای مدت طولانی از این اسپری ها استفاده شود،بینی شما به آنها عادت کرده وبرای باز نگه داشتن راه تنفسی مجبور به استفاده مادام از آنها خواهید شد.(بیش از 3روز از آن استفاده نشود)
4-یک روش ساده هنگام گرفتگی سینوسها و بینی،استفاده از حوله گرم وکمپرس گرم روی بینی میباشد که میتواند منجر به تخلیه سینوسها و کاهش فشار آنها شود.
5-هنگام بروز جراحت و زخم،شستشوی ن با آب جهت خارج شدن باکتریها و میکروب توصیه میشود.پس از شستشو آن را خشک کرده و در صورت ادامه خونریزی از آنتی بیوتیک برای پوشش زخم ،واز باند برای بستن آن استفاده نمایید.اگر طول بریدگی بیشتر از 3سانتیمتر باشد و زخم لبه های تیز و عمیق داشته باشد،بخیه توسط پزشک الزامیست.
6-آب کافی بخودید.بدون شک نخوردن آب کافی یکی از دلایل انباشته شدن مواد زائد در بدن است.خوردن روزانه 6 تا 8 لیوان آب جهت جلوگیری از چاقی ،یبوست ،چروک شدن پوست وسایر بیماریها توصیه میشود
7-یکی از راههای ا درمان ناراحتیهای پوستی،اصلاح تغذیه ودرمان یبوست است.جهت از بین بردن یبوست میتوان از ملینهای طبیعی مانند آلو،زردآلو،برگه میوه های خشک وخاک شیر استفاده نمود.
8-کیسه دارویی مورد نیاز جهت مسافرت در ایام نوروز: قبل ازذکر نام داروها ،بدلیل وجود اثرات جانبی در همگی اقلام دارویی توصیه میشود ازترکیبات شیمیایی کمتر استفاده ودرمان خانگی وسنتی را در الویت قرار دهید.انواع مسکنها (استامینوفن جهت انواع درد ،نوافن جهت سردرد ،ژولوفن جهت دردشدید وشروع اثر سریعتر ،هیوسین جهت انقباضهای شکمی و دل درد ،قرص ضد تهوع ب6 و دیمن هیدرینات ، قرص ضد اسهال لوپرامید (بیش از 2 روز بدلیل نا مشخص بودن منشا اسهال و احتمال عفونی بودن آن مصرف نشود ،قرص گیاهی ضد یبوست مثل سیلاکس،سرماخوردگی وآنتی هیستامین جهت جلوگیری از آبریزش بینی و ترشحات سینوسی(البته این دارو خواب آور بوده لذا به رانندگان توصیه میشود از ترکیبات مشابه که اثرات خواب آوری کمتری دارند ،مانند سیتریزین استفاده کنند.ترکیب کلداکس که به عنوان قرص  سرماخوردگی استفاده  میشودنیز حاوی ترکیبات خواب آور بوده لذا به رانندگان توصیه میشود از مصرف آن حین رانندگی خودداری کنند.) گاز استریل،باند ساده ، محلول نرمال سالین و بتادین جهت شستشوی زخم

پنج شنبه, 26 اسفند 1395 ساعت 23:32


1-
-انرژی روانی اتان را کنترل کنید.به اعتقادروانشناسان شما برآیند5 انسان هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید!!! اگر میخواهید در زندگی اتان فردی شاد،فعال  ومثبت باشید،بهتر است از اطرافیان خود شروع کرده وتا حد امکان از کسانیکه به شما انرژی منفی می دهند وباعث تحلیل رفتن انرژی روانی اتان میشوند فاصله بگیرید.ایام عید فرصتی جهت پالایش روانتان است ،از آن لذت ببرید.
2
-اکثر شهروندان درتعطیلات نوروز بدلیل خوردن انواع  تنقلات دچاریبوست میشوند،بدین جهت توصیه میشود قبل از خواب 1لیوان شیر گرم یا 1 عدد سیب با پوست میل شود.و در طول روز آب فراوان میل فراموش نشود.
3
-در صورت بروز اسهال بیش از 2روزباوجود مصرف داروهای ضداسهال وعدم بهبودی حتما به پزشک مراجعه شود.مصرف بیش از حدقرصهای ضداسهال بدون تجویزپزشک موجب وخیمتر شدن بیماری خواهد شد،چراکه ممکن است اسهال عفونی ویا ویروسی باشد ومادامیکه میکروب یا ویروس در بدن وجود داشته باشد ،با قرص ضد اسهال مانع از خروج آن خواهیم شد.

4-از میوه های گرم وخشک  استفاده کنید.تغییر فصل باعث تغییر خلق و خوی افراد میشود واحتمالا برخی دچار افسردگی و بیماریهای فصلی می شوند.از خوردن خوراکیهایی با طبع سرد پرهیز کرده و 3کشمش، انجیر ودانه های روغنی را در برنامه های تغذیه ای خود قرار دهید.لازم بذکر است که افسردگی به علت سردی طبع بوجود می آید.

5-لیموترش یکی از مهمترین منابعی است که می تواند پوست شما را تمییز نگه دارد وشما را از شر جوشهای سرسیاه و حتی چرکی نجات دهد.

6-اگر منافذ پوستتان باز است وهمین حالت باعث میشود جوش بزنید وچربی پوستتان زیادشود،بهتر از بخور رازیانه استفاده کنید.گیاه خشک رازیانه را در دو لیوان آب جوش ریخته وپس از جوشاندن ،صورتتان را با حوله خیس در مجاورت آن قرار دهید.

7-کبدتان را با میوه های قرمز پاکسازی کنید:آنتی اکسیدان یکی دیگر از منابع  پاکسازی کبد است.  زغال اخته،  زرشک وسایر میوه های قرمز سرشار از آنتی اکسیدان هستند وجهت پاکسازی کبد میتوانند مورد استفاده قرار گیرند.

8-پس ازرانندگی در جاده و یا کار زیاد با کامپیوتر،خستگی چشمانتان رابا چای سبز برطرف کنید. چای کیسه ای(بدون اسانس) را در آب جوش قرار داده و پس از خنک شدن روی چشمانتان قرار دهید.

9-یک استکان آب انار یا آب زرشک تازه می تواند دردهای موضعی نواحی مختلف بدن را تسکین دهد.

10-جهت تمیز نگه داشتن مسواکهای خود در مسافرت از سری مسواک استفاده نکنید.چراکه محیطهای مرطوب وسربسته مکانی جهت رشد باکتریها خواهند بود. پس از خشک شدن کامل مسواک آن را در پوشش خود قرار دهید.

 

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 21:30

بررسی انجام شده در دانشگاه ورمونت آمریکا نشان می‌دهد بین مصرف فلفل تند و افزایش طول عمر ارتباط وجود دارد.

به گزارش ایسنا، محققان آمریکایی در بررسی انجام شده دریافتند مصرف فلفل قرمز تند می‌تواند احتمال مرگ و میر را در افراد کاهش دهد.

در این مطالعه مشخص شد افرادی که به طور مرتب از فلفل قرمز تند مصرف می‌کنند در مجموع ۱۳ درصد کمتر در معرض مرگ و میر به خصوص بر اثر سکته مغزی و حمله قلبی قرار دارند.

پیش از این نیز در سال ۲۰۱۵ محققان چینی به بررسی تاثیر مصرف فلفل تند بر کاهش میزان مرگ و میر افراد پرداخته بودند.

در مطالعه جدید محققان به بررسی اطلاعات بیش از ۱۶ هزار آمریکایی در یک دوره ۲۳ ساله پرداخته و دریافتند که این افراد از وضعیت جسمی سالم‌تری برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان آمریکایی همچنین اظهار داشتند: اگرچه مکانیزمی که فلفل می‌تواند مرگ و میر را به تاخیر اندازد هنوز خیلی مشخص نیست، کانال‌های TRP که گیرنده‌های اولیه‌ی ترکیب‌های تند از قبیل کاپسایسین هستند می‌توانند در بخشی از این ارتباط نقش داشته باشند.

چهارشنبه, 17 آذر 1395 ساعت 23:46

برخی از افراد دارای التهاب‌های مزمن در بدن خود هستند.در اثر استفاده از مواد خوراکی فراوری‌شده،چربی‌های اشباع‌شده و مواد قندی و شیمیایی این‌گونه التهاب‌ها در بدن شما تشدید شده و یا ایجاد می‌شوند.در مقابل برخی مواد خوراکی مانند میوه‌های تازه و سبزی‌ها می‌توانند التهاب بدن شمارا کاهش دهند.همچنین افزایش میزان اسیدهای چرب امگا ۳ در رژیم غذایی می‌تواند مهم‌ترین گام در پیشگیری از التهاب در بدن باشد.در این مطلب قصد داریم شمارا با سه ماده خوراکی اصلی مؤثر در کاهش التهاب در بدن آشنا نماییم.

زنجبیل: این ماده خوراکی حاوی بیش از ۵۰۰ ترکیب طبیعی است که خواص بی‌شماری برای سلامتی به همراه دارد. درحالی‌که هنوز به‌صورت علمی چگونگی تأثیرگذاری زنجبیل در کاهش التهاب بدن مشخص نشده شواهد حاکی از آن است که زنجبیل به کاهش التهاب مؤثر در بروز انواع سرطان و آرتریت کمک می‌کند.

ویتامین C: این ویتامین که در گریپ‌فروت، پرتغال، لیمو و بسیاری از سبزی‌ها وجود دارد بیشتر به دلیل خاصیت پیشگیری از سرماخوردگی شناخته‌شده است. اما ویتامین C آنتی‌اکسیدان قوی است که تأثیرات مضر استرس را کاهش می‌دهد. همچنین در کنار ویتامین E خاصیت ضدالتهابی مؤثری پیدا می‌کند. ویتامین C که محلول در آب به‌حساب می‌آید در بدن ذخیره نمی‌شود و باید در طول روز مصرف شود تا به سطح مطلوب برسد.

امگا ۳ و اسیدهای چرب ضروری: این ترکیب‌ها از چربی‌های مفید هستند که به جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی، درد مفاصل، مشکلات سلامت روان و التهاب کمک می‌کنند.

بالا