جمعه, 04 فروردين 1396 ساعت 02:26

نقش یک هورمون در درمان افسردگی و اختلالات دوقطبی

گردآوری شده توسط

متخصصان علوم روانشناختی در مطالعات جدید خود به نقش یک هورمون در کمک به درمان افسردگی و اختلال دوقطبی پی برده اند.
به گزارش دارو غذا به نقل از ایسنا،گروهی از متخصصان در اروپا دریافتند که هورمون اریتروپوئیتین به بهبود کارایی ذهنی وادراکی در بیماران مبتلا به این دو نوع اختلال روانی کمک میکند.اگرچه در این مطالعه نقشی در بهبود کیفیت زندگی این بیماران نداشته است.
EPO پروتئینی است که در کلیه تولید میشود و در تولید گلبولهای قرمز و افزایش ظرفیت خون در حمل اکسیژن بیشتر ،نقش دارد.این هورمون در تولید داروهای نیروزا برای ورزشکاران نیز مصرف دارد.
به گزارش یونایتدپرس،هورمون ایتروپوئیتین همچنین برای درمان کم خونی استفاده میشود.نتایج این مطالعه در مجله اروپایی "نوروسایکو فارماکولوژی" منتشر شده است.
محققان در این مطالعه تاکید کردند:به رغم مشاهده اثرات مثبت و درمانی این هورمون هنوز مصرف آن برای این بیماران توصیه نمیشود تا زمانیکه مطالعه گسترده تر در این خصوص انجام شده و دوز مناسب و دفعات مصرف دارو و سایر احتیاط های لازم در نظر گرفته و تایید شوند.
متخصصان امیدوارند در آینده بتواندد از این هورمون برای کمک به درمان افسردگی و اختلال دو قطبی استفاده کنند.

خوانده شده 8628 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 28 مرداد 1396 ساعت 22:44
Dr. Mariyet Zahedi Nik

I completed studies in two universities with two different majors at the same time(commercial management and software engineering). Then turned to my great love, medicine, by studying social working and nursing in Iran. After that I  immigrated to Austria and studied medical Informatics and Pharmacy in German in Vienna University .In 2011 and 2012 I was awarded as an Outstanding Student from” The students living abroad.” Due to some problems I had to stay and live in Iran for some years.  Having been here in Tehran only 3years, I am now finishing my education in Pharmacy in Shahidbeheshti University.

بالا