یکشنبه, 26 شهریور 1396 ساعت 21:15

لاغری را با 13 رژیم متفاوت تجربه کنید

گردآوری شده توسط دکتر ماریت زاهدی نیک

لاغری را با 13 رژیم متفاوت تجربه کنید
1-آبلیمو بخورید
دانشمندان توصیه میکنند در طول روز 3لیتر آب معادل 8تا 12 لیوان آب به همراه آب لیمو بنوشید.معجزه خواهد کرد.چگونه لیمو به کاهش وزن کمک خواهد کرد؟اضافه کردن لیمو به آبی که مینوشیم باعث سم زدایی کبد ودگرگون شدن چربیها در بدن میشود،بنابراین با اینکار سوخت و ساز بدن 33درصد سریعتر انجام میشود.این سوخت و ساز باعث سوختن 100 کالری اضافی در بدن میشود.
2-وقتی گرسنه هستید،بخورید
دانشمندان براین عقیده اند که آرام خوردن غذا،خوب جویدن غذا،توجه به زمان شروع سیری نکات فابل توجه در این زمینه هستند.زمانی که اولین نشانه سیری را احساس کردید روی مابقی غذا نمک زیاد بپاشید تا دیگر به خوردنش رغبت نداشته باشید.همین باقی مانده های غذا هستند که در طول هفته وزن شمارایک تا دو کیلو افزایش میدهند و با کنار گذاشتن آنها قطعا متوجه سبکتر شدن،خواهیدشد.
3-هرگز غذاهای رژیمی نخرید
هرگز خوراکیهایی که روی بسته آنها رژیمی درج شده،خریداری نکنید.به مواد مغذی موجود در غذا توجه کنید وببینید چه ماده ای برای سلامتی مفید است.با خوردن غذاهای سالم که غنی از ویتامین هستند،مطمئن خواهید شد که به میزان کافی ویتامین دریافت میکنید.
4-هر روز سالاد بخورید
خوردن سالاد بعنوان وعده ناهار کمک شایانی به کاهش وزن میکند.دانشمندان توصیه میکنند برای ناهار،سالادی مرکب از سبزی های مفید ومقداری گوشت قرمز یا سفید مصرف کنید.دقت کنید منظور از سالاد تنها یک مقدار اندک کاهو،کلم یا هرنوع سبزی دیگری نیست.بلکه سالاد باید ترکیبی از انواع سبزی،آوواکادو،دانه هایی نظیر بادام، کردو و گوشت(قرمز یا سفید) باشد.
5-میان وعده بخورید
همه آنهایی که رژیم داشته اند میدانند که گرسنگی بیش از حد،رژیم را برهم خواهد زد.بنابریان قبل ازینکه خیلی گرسنه شوید وبرای خوردن غذا میل شدید پیداکنید یک وعده سبک و کم کالری بخورید.
6-نوشیدنیهای گازدار و شیرین را کنار بگذارید
در واقع همه نوشیدنیهایی که شکر دارند،بزرگترین دشمن رژیم شما محسوب میشوند.بنابرین سعی کنید از نوشیدنیهای قهوه فوری،نسکافه،نوشابه و دیگر انواع نوشیدنیهایی از این نوع ،خودداری کنید.نوشابه های رژیمی نیز جزو همین دسته محسوب میشوند.
7-آب سبزی بخورید
محققان تغذیه و رژیم درمانی بر این باورند که بهترین راه برای کاهش وزن مناسب بدون از دست دادن مواد مغذی بدن،استفاده از آب سبزی ها و میوه هاست.از جمله میوه ها و سبزیهای مناسب:خیار،کلم ،هویج و زنجبیل است.نکته قابل توجه آنکه این میوه ها وسبزیجات ضمن تامین ویتامین و مواد مغذی ،تمایل به شکر را نیز در شما کاهش میدهند.هنرمندان ،بازیگران و ورزشکاران در رژیمشان ازین روش استفاده میکنند.

خوانده شده 4978 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 شهریور 1396 ساعت 21:21
محتوای بیشتر در این بخش: « دارودرمانی اضافه وزن وچاقی
بالا