جمعه, 02 مهر 1395 ساعت 10:24

اهمیت به زیبایی پوست

گردآوری شده توسط

بارها به این نکته اشاره‌شده است که آنچه از نتیجه تحقیقات حاصل‌شده و چیزی که در برخورد اول‌نظر همگان را به خود جلب می‌کند، داشتن پوست صاف، سالم و تناسب‌اندام است که البته برای داشتن هر دو مورد، نیازی به دردسرها و هزینه‌های میلیونی جراحی‌های زیبایی نیست!

بهترین توصیه برای انواع مختلف پوست، بخور گلاب و بخور بابونه می‌باشد. جالب است بدانید برای آرایش و پیرایش هردو عروس و داماد در شب عروسی اکثر آرایشگاه‌ها جهت زیبایی و لطافت پوست صورت، از بخور گلاب و بابونه استفاده می‌کنند.

چند ماسک طبیعی برای انواع  پوست :

  • پوست خشک: مخلوط پوره سیب و ماست شیرین را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود قرار داده و پس‌ازآن شستشو نمایید.
  • پوست چرب: 2/1 خیار+ یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کرده و به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید.
  • آکنه: قاشق غذاخوری نشاسته، 1 قاشق غذاخوری شیر و به‌اندازه نوک قاشق چای‌خوری زردچوبه و 2 قطره روغن نارگیل و زیتون را به آن اضافه کرده و لایه‌نازکی از آن را روی صورت قرار دهید.

هفت ماسک جادویی جهت رفع تیرگی پوست:

  • 1قاشق مرباخوری آرد نخودچی، 4/1 پودر زردچوبه، 2/1 قاشق روغن‌زیتون، 2/1 قاشق شیر و 4 تا 5 قطره آب‌لیمو، درنهایت پس از استفاده به مدت 30 دقیقه صورت را با آب‌خنک شستشو دهید.
  • شکر به‌عنوان بهترین پاک‌کننده پوست شناخته‌شده است. کمی شکر را با آب‌لیمو ترکیب نمایید و بر روی پوست صورت خود قرار دهید و پس از ۲۰ دقیقه شستشو نمایید.
  • کمی زردچوبه را با آب‌لیمو و شیر خام مخلوط‌کنید. سپس این ترکیب را بر روی پوست قرار داده تا زمانی که خشک شود. سپس آن را شستشو نمایید.
  • خمیری از پودر شیر، آب‌لیمو، روغن بادام و عسل را حداقل ۲۰ دقیقه  و به مدت 3 بار در روز بر روی مناطق آسیب‌دیده پوست خود قرار دهید. این ترکیب از لکه‌های تیره پوست شما می‌کاهد.
  • جو لایه‌بردار بسیار خوب و دوغ نرم‌کننده پوست است. برای جلوگیری و کاهش تیرگی پوست، یک قاشق غذاخوری جو را با مقداری دوغ ترکیب نموده و آن را بر روی صورت و بدن خود بمالید.
  • طی 7 روز مخلوطی از زردچوبه، آب خیار و آب‌لیمو را روی پوست خود مالیده و پس از 15 دقیقه شستشو دهید.
  • دو عدد بادام را کوبیده تا نرم شود، با شیر مخلوط کرده و در شب به پوست خود ماساژ دهید.

در انتها نیز برای نرمی و لطافت پوست توصیه می‌شود از آب نارگیل تازه 2 بار در روز بر روی پوست خود استفاده نمایید و برای رفع گودی صورت نیز مقداری زردچوبه با آب‌لیمو و یك قاشق آب گوجه‌فرنگی و آرد مخلوط‌کنید و ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید.

خوانده شده 7890 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 آبان 1395 ساعت 00:48
Dr. Mariyet Zahedi Nik

I completed studies in two universities with two different majors at the same time(commercial management and software engineering). Then turned to my great love, medicine, by studying social working and nursing in Iran. After that I  immigrated to Austria and studied medical Informatics and Pharmacy in German in Vienna University .In 2011 and 2012 I was awarded as an Outstanding Student from” The students living abroad.” Due to some problems I had to stay and live in Iran for some years.  Having been here in Tehran only 3years, I am now finishing my education in Pharmacy in Shahidbeheshti University.

بالا